• Home
  • /Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

horizontal break

Termin jest zajęty. Co możemy zrobić ? 

Jeśli mam już umowę podpisaną z innymi klientami, wtedy, co do konkretnego terminu nic nie da się zrobić. W innej sytuacji znajdują się pary, które równolegle załatwiają salę, zespół, kamerzystę i fotografa, i ustalają termin ślubu pod kątem dostępności terminów usługodawców z branży ślubnej. Wtedy prawdopodobieństwo pozyskania najlepszych wzrasta.

 

Kiedy otrzymamy nasz film ?

Film powinien być gotowy w przeciągu 30 dni od daty Waszego ślubu. Czas ten może się wydłużyć  w zależności od ilości pracy w danym miesiącu. Nie lubię odkładać pracy na później, z doświadczenia wiem, że warto być z tematem na bieżąco z wielu powodów.

 

Czy możemy wybrać muzykę do naszego filmu ?

Najlepiej będzie, jeśli wybierzecie min. 10 utworów muzycznych o różnym charakterze, utworów, które Wam się podobają, a ja z Waszych propozycji wybiorę te, które będą pasować pod wybrane sytuacje i momenty. Jeśli jednak nie macie pomysłu i wolicie się zdać na mnie, dajcie tylko znać, jakie nurty muzyczne lubicie, a ja czegoś poszukam i dopasuję.

 

Kiedy płacimy za usługę ?

Zadatek w wysokości  30% całości wpłacacie w momencie podpisania umowy. Kiedy film jest w pełni gotowy, dzwonię do Was i umawiamy się na odbiór oraz wpłatę pozostałej kwoty. Możemy przeznaczyć sobie spokojnie około 30 minut na obejrzenie początku, przysięgi i innych ważniejszych momentów. Dopiero wtedy regulujemy sprawy finansowe.

 

Jaką długość filmu mamy wybrać ?

Według mnie najbardziej optymalna długość wynosi ok. 30 minut w zależności od czasu fimowania zabawy weselnej, długości oczepin, ilości zabaw i innych niespodzianek. Są pary, które wolą przedział czasowy w zakresie 10-20 min. Pytanie czy warto? Zgadza się, film będzie wyglądał lepiej, bowiem w takim wypadku wybiera się najładniejsze ujęcia. Niestety, część wartościowego materiału  musi być pominięta.  Stąd mój pomysł na teledysk ślubny, wszystko co najlepsze, w dużym skrócie. Jeśli chodzi o film, to zawsze dążę do tego, by był możliwie ciekawy i zawierał wszystko, co istotne. 

 

W internecie widzieliśmy ciekawy teledysk ślubny. Czy mógłby pan zrobić coś podobnego ?

Jak najbardziej. Jestem otwarty na wszelkie propozycje i pomysły związane ze składem teledysku ślubnego.

 

Czy przy odbiorze filmu ślubnego mogą czekać na nas dodatkowe opłaty związane z jego produkcją ?

Nie. Przed podpisaniem umowy będziecie dokładnie poinformowani o pełnym koszcie przedsięwzięcia, który później wpisujemy w umowie.

 

Co, jeśli lustrzanka odmówi posłuszeństwa i przestanie nagrywać ?

Zawsze w pogotowiu mam drugą, gotową do pracy.

 

Bierzemy ślub za granicą. Czy możemy skorzystać z usługi ?

Jest taka możliwość. Wymagane są pewne ustalenia w związku z kosztami i terminem podróży.

 

Czy jest potrzeba angażowania kilku operatorów ?

Z doświadczenia wiem że nie.  Zatrudnianie kamerzystów w reportażu często psuje efekt końcowy ze względu na różne filmowanie i różne lustrzanki do tego używane. To powoduje, że film często nie jest spójny i wdziera się pewien chaos. Kadrowanie, stabilizacja, kolorystyka jest różna w różnych ujęciach. Z jednej strony, mamy więcej materiału źródłowego, ale z drugiej film traci na swoim charakterze. Współpraca kilku operatorów wiąże się z nieprzychylnym nastawieniem księdza w kościele, fotografa, ograniczoną swobodą Pary Młodej i gości, większymi wydatkami. Tak naprawdę w filmie ślubnym liczy się efekt końcowy.

 

Dlaczego w ofercie znajduje się tylko jeden pakiet ?

Oferta zaprojektowana jest w ten sposób, aby była maksymalnie zrozumiała i prosta. Zapraszam do zapoznania się z usługami dodatkowymi, które będą ciekawym uzupełnieniem i rozwinięciem pakietu głównego.

horizontal break

Autor: Andrzej Gałązka – założyciel www.msvideo.pl

Opublikowano: 26 Cze 2013 o 17:13

Aktualizacja 19.03.2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.